poniedziałek, 28 lutego 2011

Wyrób konserw domowych

Wyrób konserw domowych

Autorem artykułu jest redo



W okresie jesiennym jest wzmożone zainteresowanie domową produkcja konserw. Dlatego dobrze by było omówić jeszcze kilka zasad odnośnie domowej produkcji konserw.

Konserwy i przepisy na konserwy cieszą się sporą popularnością ze względu na łatwość wykonania. Jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest żeby wcześniej przygotować strategię przyrządzenia konserw, czyli jakie przyprawy lub jakie zioła chcemy zastosować, w jakich ilościach, należy pamietać o soli, bo ważne jest, żeby nie dodawać jej za dużo. Istnieje pewien mit mówiący o tym, że do konserw trzeba koniecznie dać dużo soli, żeby się nie zepsuły. Dzienna dawka soli dla naszego organizmu oscyluje w granicach 5-10 gram (w zależności od wagi ciała) więc nie przesadzajmy z nadmiarem soli.

 

Jak zrobić konserwę

 

 

Kiedy mamy już przygotowaną mieszankę przypraw i ewentualnie ziół razem z produktem który chcemy konserwować wszystko razem wkładamy do słoika zakręcamy. Wkładamy do garnka z wodą i podgrzewamy na ogniu. Nie powinno się wkładać słoików od razu do bardzo gorącej wody, należy stopniowo podgrzewać słoiki. Druga sprawa, że nie wolno w czasie podgrzewania w garnku otwierać i dodać wody do słoików, bo wówczas cenne substancje aromatyczne parują razem z wodą i pogarsza się smak konserwy. Jako dodatek można stosować śmietane, żółtka jaja.

 

 

Przykłdowy przepis na konserwę-gołąbki z kapusty

 

Gołąbki są znane w Polsce i bardzo łatwo można je zrobić-przepis na nie zna każdy więc nie będe podawać. Robimy gołąbki, w zależności od gustu możemy dodać do nich nieco śmietany lub drobno posiekany koperek duszony w małej ilości tłuszczu na małym ogniu. Gołąbki zanim włożymy do słoika należało by podgrzać na malutki ogniu w rondelku pod przykryciem. Zabieg ten ma podgrzać farsz równomiernie. Potem możemy włożyć do słoika razem z sosem, który wcześniej przygotowaliśmy i podgrzać w celu zakonserwowania.

---

Więcej na temat konserw na stronie bazy wiedzy


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz